Oświetlenie podłogowe

Oświetlenie podłogowe stanowi współcześnie jedno z ciekawszych rozwiązań oświetleniowych. Jest doskonałym dodatkiem do standardowych rozwiązań w postaci oświetlenia sufitowego. Oświetlenie podłogowe z powodzeniem można zaaranżować nie tylko w strefie prywatnej – w mieszkaniach, czy domach, ale również w strefie publicznej. Oświetlenie podłogowe doskonale sprawdzi się w restauracjach, klubach, hotelach, czy różnego rodzaju firmach.

Oświetlenie podłogowe ma na celu oświetlanie konkretnej, wydzielonej przestrzeni pomieszczenia. Mogą być to m.in. schody, czy inne części pomieszczenia np.

część kuchenna, czy część sypialniana. Oświetlenie podłogowe, oprócz tego, że doskonale sprawdza się w pomieszczeniach zamkniętych, coraz chętniej wybierane jest również jako doświetlenie przestrzeni otwartych. Mowa tutaj przede wszystkim o tarasach, balkonach, czy ogrodach. Różnego rodzaju oświetlenie podłogowe może być montowane bezpośrednio do podłoża, przy pomocy kleju lub taśmy samoprzylepnej.

Inną możliwością montażu oświetlenia podłogowego są puszki elektroinstalacyjne. Warto podkreślić, że ten rodzaj oświetlenia nie sprawia większych trudności przy montażu.

Oprawy schodowe

Jednym z popularniejszych rodzajów oświetlenia podłogowego są oprawy schodowe. To rodzaj oświetlenia, który zapewnia optymalną ilość światła, w miejscu, w którym jest to najbardziej konieczne.

Odpowiednie oświetlenie schodów jest niezwykle ważne, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo użytkowników danej przestrzeni prywatnej, czy publicznej. Spośród dostępnych na rynku opraw schodowych warto zdecydować się na te, które włączają się w wyniku reakcji na ruch. Pośród opraw schodowych dostępnych na rynku można odnaleźć lampy o różnych barwach światła – o barwie białej ciepłej lub zimnej, o barwie czerwonej, niebieskiej, czy zielonej. Większość opraw schodowych świeci przy pomocy diod LED, które gwarantują optymalne oświetlenie, przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej.

Współcześnie mamy możliwość wyboru różnych kształtów i kolorów opraw chodowych. Jedną z ciekawszych propozycji są oprawy schodowe o kształcie prostokąta, czy kwadratu, wykonane ze szkła akrylowego.