Jak zaaranżować oświetlenie hotelowe?

Oświetlenie hotelowe stanowi bardzo ważną kwestię wyposażenia budynku. Odpowiednio dobrane nie tylko oświetla przestrzeń, ale tworzy niezwykły klimat, do którego goście z chęcią powrócą. System oświetleniowy montowany jest w różnych pomieszczeniach hotelu: na korytarzu, w holu, w pokojach, w jadalni, w łazienkach i na zewnątrz ośrodka. Odpowiedniego oświetlenia wymagają także sale konferencyjne i bankietowe oraz recepcja.

Każde pomieszczenie jest ważne i powinno mieć odpowiednio dobrane oświetlenie.

Rodzaje hotelowego oświetlenia

Każde pomieszczenie w hotelu wymaga innego rodzaju oświetlenia. Dostępne są takie rodzaje jak:

  • Lampki hotelowe w pokojach
  • Lampy w łazience
  • Lampy na korytarzach i w holach
  • Oświetlenie recepcji
  • Oświetlenie lobby, siłowni i strefy uzdrowiskowej
  • Oświetlenie sal konferencyjnych i bankietowych
  • Lampy na zewnątrz hotelu, przy wejściu, w ogrodzie, na tarasie

Ważne, by oświetlenie hotelowe było zarówno energooszczędne i przyjazne dla ludzkiego wzorku, jak i dobrze się prezentowało. Warto wybrać rozwiązanie optymalne, które łączy wszystkie te warunki.

Designerskie oświetlenie hotelowe

Warto już na wejściu zrobić dobre wrażenie na hotelowych gościach. W tym celu w hotelowym holu można zamontować piękne żyrandole lub wiszące lampy. Na rynku nie brak designerskich lamp, które przywitają gości przybywających do hotelu w wieczorowych porach. Przepiękne żyrandole będą elementem wyposażenia hotelu, nadadzą mu wyjątkowy styl i wprowadzą gości w niepowtarzalny klimat.

Oświetlenie w hotelowym foyer

Foyer to miejsce, gdzie gromadzą się wszyscy przybywający hotelowi goście, dlatego warto zadbać o jego dobre oświetlenie. Foyer można podzielić na przyjemną strefę odpoczynku oraz na część aktywną – a to wszystko za pomocą odpowiednio dobranego światła. Poczekalnia powinna wyróżniać się lekko przytłumionym, ciepłym i przyjemnym światłem. Z kolei jasne oświetlenie powinno być zarezerwowane dla recepcji.

Oświetlenie w pokojach hotelowych

Lampy w pokojach hotelowych to kolejna bardzo istotna kwestia. Pokoje służą gościom do wypoczynku, spania oraz pracy. Obok łóżka powinna znaleźć się lampa stołowa, umożliwiająca czytanie w łóżku. Jeśli w pokoju znajduje się biurko, również i na nim musi znaleźć się lampka.

Oczywiście niezbędne będzie również ogólne oświetlenie sufitowe.