Jak dobrać źródła światła do rodzaju wnętrza?

Dobrze dobrane oświetlenie ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Każde wnętrze domu ma swój osobliwy urok. Odpowiednie źródło światła może dodać wyrazistości naszym pomieszczeniom. W zależności od rodzaju pomieszczenia możemy wybrać oświetlenie dekoracyjne lub bardziej użytkowe.

W jednym wnętrzu będziemy potrzebowali bardziej intensywnego oświetlenia, natomiast w innym subtelnego i delikatnego. Od czego zależy wybór światła? Wybór źródła światła do wnętrz zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest chociażby kolorystyka ścian. Im ciemniejsze kolory, tym światło powinno być jaśniejsze, by doświetlić całe pomieszczenie.

Trzeba również zastanowić się nad barwą światła – ciepłą lub zimną. Kolejnym czynnikiem może być wielkość pomieszczenia, ponieważ w mniejszym wnętrzu intensywność światła nie musi być tak wysoka. Równie istotne jest, jakie czynności chcemy wykonywać. Wtedy ważne jest nawet rozproszenie światła w wnętrzu.

Rodzaj oświetlenia Wybierając oświetlenie do kuchni czy też łazienki, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość źródła światła, a także na jego moc. Warto zastanowić się, czy chcemy mieć jedną lampę zamontowaną w centrum wnętrza, czy może skusić się na punktowe lampy. Ciekawym rozwiązaniem byłoby nowoczesne oświetlenie, które coraz częściej wykorzystywane jest w domach. Przykładowym źródłem światła jest taśma lub listwa LED.

Charakteryzuje się ona niewielkim rozmiarem, ale zapewnia dobrą widoczność. Taki rodzaj oświetlenia dodaje również wnętrzu uroku dzięki diodom emitującym światło kolorowe.