Gdzie wykorzystuje się lampy sodowe?

Lampa sodowa, czyli lampa wyładowcza. W tego typu lampie środowiskiem wyładowczym są opary sodu. Istnieją dwa typy takich lamp: niskoprężne i wysokoprężne. Główną różnicą jest materiał, z którego lampy zostały wykonane, ich moc, a także trwałość.

Emitują one barwę żółto-złocistą lub pomarańczową. Na ten moment powszechne ich zastosowanie to oświetlenie zewnętrzne. Ze względu na właściwości promieniowania czynnego fotosyntetycznego lampy sodowe znalazły również zastosowanie w uprawie roślin. Sport to zdrowie Wielu z nas wprost uwielbia spacerować, czy też uprawiać sport.

Swoją aktywność możemy praktykować w różnych miejscach. W mniejszych i większych miejscowościach coraz częściej pojawiają się ścieżki rowerowe. Są one świetnym rozwiązaniem chociażby dla biegaczy czy rowerzystów. W mieście doskonałym miejscem na wieczorny spacer czy też popularny nordic walking jest park.

Jednak by czuć się bezpiecznie i komfortowo, miejsca te powinny być wyposażone w oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp sodowych. Oświetlenie a ogrodnictwo Lampy sodowe, jak nadmieniliśmy wcześniej, znajdują również zastosowanie w ogrodnictwie. W okresie jesienno-zimowym czy też wczesną wiosną występuje deficyt intensywności światła słonecznego.

Osoby, które na co dzień zajmują się uprawą szklarniową, doskonale wiedzą, jak ważne jest doświetlanie hodowli. Brak odpowiednich warunków do wzrostu roślin niestety odbije się na jakości, a także ilości zebranych plonów. Nie zastosowanie oświetlenia w postaci lamp sodowych może w znaczący sposób ograniczyć produktywność naszych warzyw, owoców czy też kwiatów.